Διαθέσιμες Θέσεις

Χειριστής Τηλεσκοπικού Γερανού/ Γερανού Παπαγάλου

Προφίλ Υποψηφίου:

1. Απαιτούμενη Εκπαίδευση:

  • Απόφοιτος κατ ελάχιστο, Ενιαίου Λυκείου, ή ΕΠΑΛ, ή Ι.Ε.Κ, ή οποιασδήποτε τεχνικής – επαγγελματικής σχολής.

2. Απαιτούμενη Προϋπηρεσία

  • 6 ετής κατ ελάχιστο μεικτή προϋπηρεσία στο χειρισμό Τηλεσκοπικών Γερανών ανυψωτική ικανότητας από 20 tn έως 100 tn και σε γερανούς Παπαγάλους ανυψωτικής ικανότητας από 20 tn.m έως 110 tn.m.
  • Η χρήση – οδήγηση επικαθήμενων ειδικής μεταφοράς θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν και θα συνυπολογισθεί κατά την αξιολόγηση.

3. Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Κάτοχος διπλώματος χειριστή Ομάδας Α’ 2ης ειδικότητας (ισχύς άνω των 120kw). Στη περίπτωση που είναι κάτοχος και άλλων ομάδων (Κλαρκ κ.α) θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν και θα αξιολογηθεί αναλόγως.
  • Άριστη χρήση τεχνολογιών Liccon, και remotecontrol.
  • Πλήρης εναρμόνιση με οδηγίες σε θέματα Υγιεινής και Ασφάλειας, και τη σωστή χρήση Μ.Α.Π (Μέσα ατομικής προστασίας).
  • Θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν και θα συνεκτιμηθεί αναλόγως η γνώση χειρισμού τηλεσκοπικών γερανών μάρκας Liebherr , Demag και Γερανών Παπαγάλων μάρκας Fassi, Palfinger και Effer.

Τα καθήκοντα σας:

  • Ο εκάστοτε χειριστής αναλαμβάνει να φέρνει εις πέρας, όλες τις εργασίες που του αναθέτει το τμήμα προγραμματισμού, με ασφάλεια.
  • Θα πρέπει να είναι ευγενικός, και προσιτός με τους πελάτες της εταιρείας.
  • Θα πρέπει να ελέγχει τόσο καθημερινά όσο και σε μηνιαία βάση, το μηχάνημα/όχημα, σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας μας (OHSAS, ISO).
  • Να αντιλαμβάνεται κάθε πιθανό κίνδυνο και να λαμβάνει όλα τα απαραίτητα μέτρα για την αντιμετώπιση του, στη εκάστοτε εργασία.
  • Να ενημερώνει για τυχόν φθορές επί των μηχανημάτων/οχημάτων.

Τόπος Εργασίας:

  • Θεωρητικά είναι οι γύρω περιοχές της έδρας της εταιρείας (Αττική, Θριάσιο Πεδίο.)

Ειδικές Απαιτήσεις:

  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης κατηγοριών C’ (τριαξονικό) και CE’ (επικαθήμενο).
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός Αττικής ανάλογα με τις απαιτήσεις των πελατών.

Αποδοχές:

  • Ασφάλιση, Ανταγωνιστικές αποδοχές.

Η εταιρεία Δούκας – Ανυψωμεταφορική Ε.Π.Ε, είναι μια αμιγώς ΕΛΛΗΝΙΚΗ επιχείρηση, η οποία δραστηριοποιείται στο χώρο των Ειδικών Μεταφορών και Βαρέων Ανυψώσεων.  Λειτουργεί από το 1982 και είναι οικογενειακή επιχείρηση. Σήμερα διαθέτει 10 εξειδικευμένα άτομα χειριστές με εμπειρία και με σχέση μόνιμης απασχόλησης. Βρίσκεται στην περιοχή του Θριασίου Πεδίου και έχει στο ενεργητικό της μεγάλα project.

Οδηγίες υποβολής των Βιογραφικών:

Μέσω email: hr@doykas.gr ή μέσω καταχώρησης βιογραφικού στην ενότητα καριέρα.

*Για τη καλύτερη αξιολόγηση παρακαλούμε πολύ τα βιογραφικά να συνοδεύονται από φωτογραφία του υποψηφίου.

Κατεβάστε το αρχείο σε pdf

Ζητήστε προσφορά
01

02

03
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ
dropdown arrow
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ
calendar

Στις περιπτώσεις ειδικής μεταφοράς απαιτείται άδεια διέλευσης.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ